Це видання є копією старовинного рукопису української культури, зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаєром в період з 1902 по 1912 роки, що його через багато років відредагувала та перевидала Східна екзекутива Союзу українок в Канаді зі вступним словом автора.
Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині.
Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок із сивої давнини.
Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття українським народом незалежності своєї країни. Носити вишиванку є великою честю для чоловіків, а для жінок - власноруч оздоблювати сорочку орнаментами з українськими мотивами.
Маємо надію, що цей друкований витвір мистецтва, що водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником з вишивки хрестиком для територій, що представлені у виданні. Ним можуть скористатися місцеві народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь.
Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на славній Буковині, нині території, розділеної кордоном між Україною та Румунією.
Немає коментарів:
Дописати коментар